Jak dodać kilka aktywnych (klikalnych) linków na Instagramie?


Na Instagramie możesz dodać tylko jeden aktywny link.

I tylko w jednym miejscu - w opisie swojego profilu, tzw. BIO. I z jednej strony to jest fajne - kierujesz osoby zaglądające na Twój profil tylko w jedno, konkretne miejsce, które w danej chwili jest dla Ciebie najważniejsze. Ale może też być tak, że chciałabyś dodać tam kilka odnośników - np. do bloga i do innych mediów społecznościowych.

I niby się nie da, ale się da... trochę to "obejść" ;-)

Sposoby są dwa.


1. Pierwszy (trudniejszy?)


Jeśli masz własną stronę lub blog na hostingu, możesz utworzyć specjalną, responsywną stronę HTML + CSS, która będzie wyglądem przypominała menu. Przyciski z linkami do konkretnych miejsc. Zaletą jest to, że będzie to w Twojej domenie, więc można przyjąć, że to bardziej "profesjonalne". Łatwiej też będzie zobaczyć statystyki wejść na tę stronę i statystyki kliknięć w poszczególne linki.

Na WordPressie możesz to sobie wyklikać. Wystarczy szablon stron y typu LandingPage (bez stopki, menu, sidebarów - czysta strona) i na niej możesz umieścić np. zdjęcie i przyciski (buttony) z linkami, nawet za pomocą jakiegoś site buildera (np. Elementor). I to wszystko! Proste, prawda? :-)

Gdy masz bloga na Bloggerze, to też da się to zrobić! Tu mój przykład. Jednak w przypadku Bloggera wymaga to podstawowej znajomości HTML i CSS, bo dodatkowo trzeba ukryć wszystkie pozostałe elementy, które domyślnie wyświetlają się w widoku strony (nagłówek, stopka, sidebar).

2. Drugi (łatwiejszy?) - gotowe rozwiązanie


Możesz skorzystać z serwisu Linktr.ee (LinkTree - drzewko linków ;-)) i w prosty sposób, w kilka minut, takie "menu" na swój Instagram przygotować. Poniżej przygotowałam dla Ciebie ściągę obrazkową:


- wejdź na stronę linktr.ee i załóż konto (zaloguj się za pomocą swojego konta na Instagramie)
- po zalogowaniu się do serwisu, dodaj swoje linki wraz z opisem:


Po prawej stronie będziesz widziała "na żywo", jak Twoje menu będzie wyglądało po kliknięciu w jedyny link na Twoim profilu w Instagramie. Czyli: ktoś wchodzi na Twój profil instagramowy, klika w jeden link, który może tam być, otwiera mu się menu z linkami do Twoich miejsc. Proste? Bardzo! ;-)


- utworzone menu możesz troszkę dopasować - zmienić kolory. W tej chwili można wybierać tylko z dostępnych zestawów, ale w przygotowaniu jest możliwość własnej personalizacji:- możesz w prosty sposób zmienić kolejność linków w menu:- jeśli Twoje menu jest już gotowe, wystarczy, że skopiujesz link do niego i umieścisz go w swoim BIO na Instagramie:- jeśli będziesz chciała coś zmienić, np. dodać link do najnowszego artykułu, wystarczy, że zalogujesz się do serwisu linktr.ee i tam wprowadzisz zmiany.


Gdybyś chciała zobaczyć jak to działa, jak wygląda - wejdź na mój profil i sprawdź. Wystarczy, że klikniesz na zdjęcie powyżej (najlepiej z telefonu - bo to tam przecież najczęściej korzysta się z serwisu Instagram):Jeśli uważasz, że ten artykuł jest wartościowy i może zainteresować innych - podziel się nim. Z góry dziękuję! 😘