Czas ostatniej aktywności na czacie Facebooka - jak zablokować?

Jak wyłączyć na Facebooku "ostatnio widziany xx minut temu"?


Co zrobić aby znajomi nie widzieli, kiedy byłaś ostatnio aktywna na Facebooku?

Dostaję całą masę pytań na ten temat więc postanowiłam napisać o tym. Szczerze mówiąc, nie wiem czemu miałoby to służyć. Jeśli akurat pracujesz i nie masz czasu na Facebooka - zamknij zakładkę. Jeśli nie lubisz używać czatu - wyłącz go lub włącz tylko dla najważniejszych osób. Jak to zrobić pisałam w artykule "Jak używać Facebooka sprytnie" (punkt 9). Bo chyba nie chodzi o to, że jeśli nie odpowiesz natychmiast na wiadomość, to znajomy się obrazi?

Co powinno zadziałać?


Ustawienia Facebooka - "Wyłącz się" w Messengerze.

Na desktopie otwórz Messengera w przeglądarce: Opcje (koło zębate w lewym górnym rogu) > Aktywne kontakty:


Jak wyłączyć aktywność na Facebooku?

Przesuń suwak w lewo:


Co zrobić żeby być niewidocznym na Facebooku?

Jeśli używasz Messengera na telefonie, to tam też sprawdź, czy ta opcja jest wyłączona. Teoretycznie powinno działać. W praktyce - no cóż, gdy sprawdzałam, to raz był widoczny czas ostatniej aktywności, raz nie. Ale zielonej kropki (znaku, że jesteś online), nie było.

Jeśli powyższy sposób nie działa tak, jakbyś chciała, możesz jeszcze sprawdzić inny sposób: 

1. Wyloguj się ze wszystkich urządzeń


Wyloguj się ze wszystkich urządzeń, w tym z aplikacji facebooka w telefonie. Jeśli jesteś zalogowana w aplikacji to czas Twojej ostatniej aktywności i tak może być przekłamany. Możesz nie korzystać z Facebooka a i tak znajomym będzie się wyświetlało, że byłaś parę minut temu ;-) To wcale nie jest tak, że ten czas, który pokazuje się przy imieniu i nazwisku na czacie jest prawdziwy - tym bardziej nie rozumiem po co tak kombinować i się ukrywać. no ale jak chcesz...

Aby wylogować się ze wszystkich urządzeń - zakończyć wszystkie aktywne sesje, wejdź w "Ustawienia", następnie po lewej wybierz "Bezpieczeństwo" (lub kliknij tu). Znajdź "Miejsce logowania" i kliknij "Edytuj" jak na obrazku poniżej:

Jak wyłączyć na Facebooku "ostatnio widziany xx minut temu"?Po kliknięciu "Edytuj" zobaczysz wszystkie miejsca, w których jesteś zalogowana. Aby wylogować się ze wszystkich urządzeń kliknij "Zakończ wszystkie aktywności":

Co zrobić żeby być niewidocznym na Facebooku?


2. Użyj wtyczki AdBlock

Jeśli jej nie masz, możesz pobrać ją tu i zainstalować. Jeśli już jej używasz (lub właśnie zainstalowałaś), wystarczy, że dodasz własny filtr, który "wytnie" fejsbukowy czat. W tym celu kliknij ikonkę AdBlocka w twojej przeglądarce i wybierz "Opcje":


Co zrobić żeby mnie nie widzieli znajomi na Facebooku?


Wejdź na zakładkę "Dodaj własne filtry" i wklej poniższy adres do okienka a następnie kliknij "+ Dodaj filtr":

https://*-edge-chat.facebook

Jak wyłączyć czas aktywności na Facebooku?


Po dodaniu tego adresu, wskoczy on do okienka blokowanych adresów:

Jak wyłączyć na Facebooku "ostatnio widziany xx minut temu"?


I to już wszystko. Pamiętaj jednak, że to blokuje czat - nie będziesz otrzymywała wiadomości na bieżąco. Nowe wiadomości będziesz mogła zobaczyć jedynie po odświeżeniu strony. To samo tyczy się wszelkich powiadomień.

I jeszcze jedno - dla "świętego spokoju" możesz też wyłączyć czat dla znajomych w ustawieniach czatu na fb. Gdy testowałam, były takie chwile, gdy pojawiałam się jako online (zielona kropka) ;-)

A tak będziesz widziała czat po zablokowaniu go AdBlockiem:

Jak być niewidocznym na Facebooku?


Gdybyście testowały dłużej takie rozwiązanie - dajcie znać jak się sprawdza. Oczywiście trzeba pilnować aby nie zostawały aktywne sesje na innych urządzeniach. Warto w ogóle się tak "ukrywać"?

Może Cię zainteresować również: