Jak wyłączyć powiadomienia na Facebooku i mieć święty spokój? ;-)

Jak wyłączyć powiadomienia na facebooku?

Wyłącz powiadomienia i przestań się rozpraszać.


Instrukcja krok po kroku zainspirowana webinarem Oli Budzyńskiej czyli Pani Swojego Czasu - "Zarządzanie czasem online". Jeśli chcesz wyłączyć powiadomienia na FB ale nie wiesz gdzie możesz zmienić ich ustawienia i dopasować do swoich potrzeb - mam nadzieję, że ze mną zrobisz to raz-dwa i nie będą Cię już irytować ;-)

Facebooka możesz do siebie dopasować - więcej na ten temat, jeśli chodzi o wyświetlanie treści, pisałam w artykule używaj Facebooka sprytnie.1. Jak wyłączyć powiadomienia na Facebooku - przeglądarka www


Wejdź w "Ustawienia" swojego konta i wybierz po lewej stronie "Powiadomienia". Albo kliknij tu: https://www.facebook.com/settings?tab=notifications


Facebook - ustawienia konta

Znajdziesz tam cztery typy powiadomień:

  • Na Facebooku (Czyli wszystko, co Ci się pojawia gdy jesteś na FB)
  • Poczta elektroniczna (powiadomienia wysyłane na Twoją skrzynkę e-mail)
  • Facebook Mobile (Powiadomienia w telefonie - to ustawiasz w aplikacji FB)
  • Wiadomość SMS (Tym się nie będę zajmować. Pewnie i tak masz to wyłączone)Facebook - ustawienia powiadomień i ich dźwięków


Ok, zaczynamy od góry. Jeśli nie chcesz aby za każdym razem, gdy dostajesz powiadomienie Twój laptop wydawał dźwięk, wyłącz "Odtwarzanie dźwięku przy każdym powiadomieniu". Jeśli je wyłączysz i nie będziesz słyszała, że coś się dzieje, nie będzie Cię kusiło aby sprawdzać, czy coś przypadkiem Cię nie omija ;-)

jak wyłączyć dźwięk powiadomień na Facebooku?


Powiadomienia o aktywności bliskich znajomych możesz otrzymywać na FB lub wcale. Zastanów się, czy faktycznie Cię interesuje, że ktoś udostępnił zdjęcie kota, piosenkę lub jakiegoś mema.

Powiadomienia o aktywności znajomych


Znaczniki - za każdym razem, gdy ktoś Cię oznacza w poście czy komentarzu dostaniesz powiadomienie. Możesz te powiadomienia ograniczyć do "znajomych" lub "znajomych znajomych". Tu akurat wydaje mi się, że dobrze zostawić opcję "Wszyscy" - dobrze wiedzieć, gdy ktoś coś o Tobie mówi lub wywołuje Cię do odpowiedzi ;-)

powiadomienie jak ktoś oznacza Cię w poście lub komentarzu - facebook


A. Teraz przechodzimy do stron, którymi zarządzasz. Tu ustawiasz tylko to, czy chcesz na swoim prywatnym koncie otrzymywać powiadomienia z Fanpage'y, którymi zarządzasz. Szczegółowe powiadomienia FP ustawiasz na stronie https://www.facebook.com/NAZWA_TWOJEJ_STONY/settings/?tab=notifications A na swoim końcie możesz wybrać czy chcesz wyłączyć całkowicie, otrzymywać wszystkie lub tylko streszczenie.

Powiadomienia ze stron fanpage - ustawienia na koncie prywatnym


B. Grupy - tu możesz w miarę sprawnie wyłączyć powiadomienia z grup. Możesz też to zrobić będąc na wybranej grupie (przycisk na cover-photo "Powiadomienia") oraz na liście wszystkich swoich grup, do których należysz. Tu jednak jest to moim zdaniem najbardziej wygodne.

ustawienia powiadomień z grup facebook


C. Powiadomienia z aplikacji:

powiadomienia z aplikacji


Powiadomienia o transmisjach na żywo:

Jak wyłączyć włączyć powiadomienia o transmisjach na żywo - facebook


Poczta elektroniczna - jeśli korzystasz z Facebooka na co dzień - wyłącz. Po co ma Ci przychodzić spam na maila? Przecież i tam wszystkie ważne dla Ciebie powiadomienia zobaczysz na Facebooku. Te najważniejsze, dotyczące Twojego konta, bezpieczeństwa oraz prywatności i tak dostaniesz.

ustawienia powiadomień na skrzynkę email - facebook jak wyłączyć wysyłanie maili.


Facebook Mobile - tu możesz zobaczyć jakie powiadomienia masz włączone w aplikacji ale zarządzać nimi możesz tylko bezpośrednio na telefonie:

Ustawienia powiadomień facebook mobile


Jak wypisać się z grup?


Jeśli są grupy, do których jesteś zapisana a przestały Cię interesować tematy w nich poruszane lub z innego powodu nie chcesz już w nich uczestniczyć - przejdź na stronę główną Facebooka i po lewej stronie poszukaj "GRUPY", najedź na tę nazwę myszką - pojawi się link do "Więcej"- kliknij w niego (lub tu: https://www.facebook.com/groups/?category=membership)


grupa facebook - jak opuścić


Zobaczysz listę wszystkich grup podzielonych na te, którymi zarządzasz oraz te, do których należysz. Przy każdej z prawej strony jest koło zębate. Po kliknięciu w nie możesz wybrać "Opuść grupę" - czyli wypisać się z niej.

Jak wypisać się z grupy facebook


Tu również możesz edytować ustawienia powiadomień ale tak jak pisałam wyżej - wydaje mi się, że tu jest to mniej wygodne - dużo więcej klikania ;-) Musisz kliknąć w "Edytuj ustawienia powiadomień"

powiadomienia grupy facebook


...następnie wyskakuje okienko i dopiero w nim możesz wybrać pomiędzy kilkoma opcjami. Jeśli masz dużo grup - wybierz sposób pierwszy (czyli ten w ustawieniach Twojego konta - opisywany wyżej - literka A przy obrazku). Tam zrobisz to prawie hurtowo.

powiadomienia grupy facebook


Na liście grup, możesz też wybrać te, które chcesz mieć w "Ulubionych". Pojawią się one na stronie głównej, po lewej stronie. Co z tego będziesz miała? Dużo szybszy i łatwiejszy dostęp do nich. Będziesz też od razu widziała ile jest nowych postów / odpowiedzi. Nawet bez wyskakujących powiadomień ;-) (będzie się wyświetlała liczba przy nazwie)

jak dodać grupę do ulubionych facebook


Gdy jesteś w grupie - możesz włączyć/wyłączyć powiadomienia w ten sposób (czyli przycisk "Powiadomienia" na cover-photo, o którym pisałam wcześniej)

ustawienia powiadomień w grupie na facebooku


2. Jak wyłączyć powiadomienia na Facebooku - aplikacja grupy / smartphone


Jeśli korzystasz na telefonie z aplikacji "Facebook Groups" i irytują Cię powiadomienia, możesz je wyłączyć w aplikacji. W tym celu kliknij w koło zębate na główny ekranie. Wejdziesz w ustawienia. Tu możesz całkowicie wyłączyć powiadomienia "Push" oraz dźwięki powiadomień. Niżej znajdują się wszystkie Twoje grupy - po kliknięciu w każdą z nich możesz edytować ustawienia powiadomień dla każdej z grup:

ustawienia powiadomień w aplikacji grupy facebook


ustawienia powiadomień push i dźwięków w aplikacji grupy facebook


3. Jak wyłączyć powiadomienia - aplikacja facebook / smartphone

Hej!
Tu znajdziesz instrukcję dla aktualnej wersji aplikacji FB (nowy tutorial, z czerwca 2018r):
"Jak wyłączyć powiadomienia FB i inne dźwięki w aplikacji mobilnej Facebooka?"

Aby dostać się do ustawień w aplikacji Facebook, kliknij na swoim telefonie ikonę menu (prawdopodobnie na dole, po lewej trzy poziome kreski ;-)) Pojawi się na dole ekranu koło zębate "Ustawienia" - kliknij w nie. Na kolejnym ekranie możesz wyłączyć dźwięki oraz ustawić parę innych funkcji. Gdy wejdziesz w powiadomienia pojawi się kolejny ekran - poustawiaj je sobie jak chcesz lub wyłącz wszystkie ;-)

ustawienia powiadomień push i dźwięków w aplikacji facebookustawienia powiadomień push i dźwięków w aplikacji facebook

ustawienia powiadomień push i dźwięków w aplikacji facebook
PS Aplikację na telefonie zainstalowałam specjalnie dla Ciebie aby zrobić zrzuty ekranu oraz sprawdzić, w których miejscach możesz wyłączyć powiadomienia ;-) Na co dzień używam Facebooka w telefonie wyłącznie w przeglądarce. I bez irytujących powiadomień. Tak też się da :-)

Zoptymalizowałaś sobie powiadomienia? I jak? Lepiej czy gorzej się czujesz? ;-)Może Cię zainteresować również: