Jak zarabiać na blogu - panel influencera WhitePress


Czy kiedykolwiek pomyślałaś o płatnej współpracy z firmami?


Jeśli tak, to powinnaś poznać serwis WhitePress, który w takiej współpracy pośredniczy pomiędzy zleceniodawcami, zleceniobiorcami oraz influencerami / wydawcami. Sprawia, że ta współpraca przebiega sprawnie, a jej warunki są jasne. Ten artykuł jest wynikiem mojej współpracy z WhitePress, który poprosił mnie o przetestowanie panelu influencera (bloger / vloger).

Aby założyć konto, wystarczy wypełnić formularz na stronie WhitePress Influencer i mieć swoje miejsce w sieci, które spełnia wymagania serwisu. Wymagania nie są duże - chodzi o ilość osób, które nas czytają i/lub śledzą w serwisach społecznościowych. Wystarczy, aby tylko jeden kanał spełniał poniższe warunki:
 • Blog – 1000 UU
 • Kanał na YouTube – 500 subskrybentów
 • Fanpage na Facebooku – 5000 fanów
 • Twitter – 1000 followersów
 • Instagram – 1000 obserwujących
 • Snapchat – minimum 1000 widzów
 • LinkedIn – 500 obserwujących


Rejestracja zajmuje minutę, a panel jest intuicyjny i szybko się w nim odnajdziesz, jeśli jednak masz ochotę zajrzeć do niego zanim się zdecydujesz założyć konto, włącz wideo poniżej i sama się przekonaj:

Po założeniu konta i wypełnieniu podstawowych danych, będziesz gotowa do podjęcia współpracy. Oczywiście nie pojawią się one lawinowo, ale jeśli już dostaniesz ofertę, to będzie ona bardzo szczegółowo opisana. Nie musisz też zaglądać do panelu codziennie, o każdej zmianie zostaniesz poinformowana mailowo.

Oferta wpada na Twój e-mail

Być może zaraz po założeniu konta prośby o współpracę będą codziennie wpadały do Twojej skrzynki. Ale może też być tak, że długo nic się nie pojawi. Aż pewnego dnia, gdy najmniej się tego spodziewasz, dostaniesz maila o temacie: "Na Twoim koncie znajduje się propozycja współpracy"
I tak, to jest ten dzień, kiedy sama przekonasz się, jak ta platforma może ułatwić Ci życie.

Szczegółowy Brief

Gdy zalogujesz się na swoje konto i przejdziesz do zakładki "Bloger/vloger" > "Zapytania o współpracę". Następnie klikniesz "Szczegóły" w kolumnie "Tytuł projektu Szczegóły", wyświetli Ci się starannie i szczegółowo opisany cały plan współpracy - brief:

Znajdziesz w nim wszystkie potrzebne informacje na temat tego, jak kampania ma wyglądać, jaki jest jej cel, w jakich kanałach powinna zostać zamieszczona informacja na temat produktu / usługi, jakie czynności będą wymagane (zdjęcia, wideo, napisanie tekstu itp.) oraz to, jaka jest przewidziana kwota Twojego wynagrodzenia. Mimo, iż są podane "widełki cenowe", możesz wpisać dowolną kwotę, którą uważasz za słuszną, za wykonanie tego zlecenia. Jeśli będzie wyższa niż przewidziana, reklamodawca może ją negocjować.Zlecenia są bardzo szczegółowo opisane, ale zanim zdecydujesz się je podjąć, możesz "porozmawiać" ze zleceniodawcą. Podać swoje uwagi lub propozycje, dopytać o kwestie, które nie są dla Ciebie jasne. Do historii rozmowy będziesz miała dostęp również po akceptacji zlecenia.Wchodzisz w to?

Warunki są dla Ciebie ok? Teraz wystarczy tylko kliknąć "Odpowiedz na zapytanie / złóż ofertę":
aby rozpocząć kampanię:
Po akceptacji i złożeniu swojej oferty, nadal masz możliwość kontaktu ze zleceniodawcą:
A gdyby okazało się, że nadchodzi koniec świata, ziemia się zapada i nie dasz rady tego zrobić, w każdej chwili możesz kliknąć przycisk "Anuluj / rezygnuj". Choć przyznam Ci się, że osobiście nie testowałam, i nie wiem, jakie będą tego konsekwencje ;-)
Wiem za to, że jeśli masz ochotę spróbować i myślisz czasem o podjęciu płatnej współpracy na swoim blogu lub w mediach społecznościowych, to warto zacząć od WhitePress, bo jak sami piszą:
 • Twoja oferta będzie promowana wśród agencji i rozpoznawalnych marek.
 • Sam ustalasz warunki współpracy i kreujesz politykę cenową.
 • Możesz odmówić współpracy, jeśli zapytanie budzi Twoje wątpliwości.
 • Przesyłamy do Ciebie kompletne i precyzyjne briefy.
 • Realizujemy przelewy w 1 dzień roboczy po zgłoszeniu wypłaty.
 • Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z blogowaniem pomożemy Ci zaistnieć wśród reklamodawców.
 • Dajemy Ci dostęp do solidnej dawki wiedzy z zakresu prawa, promocji w Internecie, kwestii technicznych i księgowych.
 • Zapewniamy dostęp do narzędzi analitycznych, dzięki którym reklamodawcy otrzymają szczegółowy raport z realizowanych kampanii.
 • Do każdej kampanii podchodzimy indywidualnie i oferujemy wsparcie na każdym etapie działań.Linki, które mogą Cię zainteresować:
 1. Portal WhitePress Influencer, na którym znajdziesz szczegółowy tutorial na temat "Jak zarejestrować się w module Influencer na platformie WhitePress"
 2. Influencer marketing - wywiad z ekipą WhitePress Influencer, który przeprowadziła Magdalena Daniłoś (polecam jej wywiady!). Z rozmowy dowiesz się, dlaczego warto zainteresować się influencer marketingiem (zarówno od strony blogera, jak i reklamodawcy), oraz tego, w jaki sposób może pomóc Ci WhitePress.
 3. Jesteś reklamodawcą? Zobacz jak WhitePress łączy blogerów i vlogerów z reklamodawcami oraz "Jak korzystać z modułu influencerskiego - instrukcja dla reklamodawców "

A Ty?
Masz już konto na tej platformie?