Jak dodać Instagram, Twitter lub stronę HTML do Fanpage na Facebooku?

Jak dodać Instagram Youtube Pinterest Twitter i stronę HTML do Fanpage - Facebook

Wykorzystaj nowy wygląd Fanpage!


Niedawno Facebook zmienił wygląd stron. U niektórych zmiany pojawiły się już jakiś czas temu, u innych dopiero w zeszłym tygodniu. W tej chwili po lewej stronie są wyeksponowane linki do wszystkich Twoich zakładek / aplikacji na Fanpage. Warto to miejsce wykorzystać. Myślałaś może o tym, aby dodaj w tym menu link do Twojej oferty? Albo chociaż stronę z dodatkowymi informacjami o Tobie?

Jeśli chciałabyś dodać taką stronę do swojego Fanpage, to ta instrukcja powinna Ci w tym pomóc!Woobox - czyli narzędzie, które wzbogaci Twój Fanpage


Wejdź na stronę http://woobox.com i załóż konto (SIGN IN) lub, jeśli już je masz - zaloguj się do serwisu (SIGN UP):


Zakładanie konta na woobox

Możesz od razu zalogować się za pomocą swojego konta na Facebooku lub podać adres e-mail. Możesz skorzystać z tej pierwszej opcji ponieważ i tak będziesz musiała płączyć konto Woobox z Facebookiem - inaczej nie będziesz miała możliwości dodawania aplikacji do swojego Fanpage:


Zakładanie konta na woobox


Aplikacja poprosi Cię o dostęp do Twojego konta i pozwolenie na dostęp do:
  • Twojego profilu publicznego (wymagane)
  • Twojego adresu e-mail
Opcje dostępu możesz edytować po kliknięciu na "Edytuj":


Dodawanie aplikacji do Facebooka

W kolejnym kroku, Woobox poprosi Cię o możliwość zarządzania Twoimi stronami na Facebooku i o pozwolenie na:
  • Zarządzanie Twoimi stronami
  • Dostęp do statystyk dotyczących Twojej strony i aplikacji
Kliknij "OK":


Dodawanie aplikacji do Facebooka

Dodawanie Aplikacji

Po zalogowaniu się do Woobox zobaczysz ikonki jak na obrazku poniżej. Możesz kliknąć na którąś z nich i tym sposobem dodać nową aplikację (zakładkę) na swojej stronie na Facebooku.


Jak dodać zakładkę HTML do Fanpage - Facebook

Możesz Też kliknąć na górze "Static Tabs" i w prawym górnym rogu dodać nową aplikację za pomocą przycisku "+ Create New Tab". Tu też wyświetlają Ci się wszystkie Twoje aplikacje. Po lewej stronie możesz wybrać, ze względu na rodzaj, które chcesz wyświetlić:

Dodawanie Twitter Instagram do strony na Facebooku

Ok, wiec dodajemy pierwszą aplikację!
Jako przykład wybrałam Twittera ale w podobny sposób dodasz również Instagram, Pinterest i YouTube. Kliknij "+ Create New Tab" a następnie "Twitter Tab". Otworzy Ci się strona, jak poniżej. Wpisz swoją nazwę użytkownika, możesz też ustawić inne opcje i kliknij zielony przycisk "Save Settings":

Dodawanie zakładki Twittera i Instagram do strony na Facebooku (fanpage)

Po zapisaniu zmian, kliknij po lewej stronie "Tab Settings" - w tym miejscu możesz dodać własny obrazek aplikacji (możesz go przygotować w narzędzi CANVA.COM - jeśli nie znasz tego narzędzia to pomoże Ci mój Przewodnik po Canva. Obrazki przygotowywałam w rozmiarze 111x74 px) oraz wpisać jej nazwę. Jeśli masz już wszystko gotowe, kliknij zielony przycisk "Save Settings":

Jak dodać Instagram Youtube Pinterest Twitter i stronę HTML do strony na FB

Ok, ale jak stworzyć stronę HTML na Fanpage?

Stronę tworzysz w podobny sposób. Klikasz "+ Create New Tab" i wybierasz "HTML Fanpage Tab". Pokaże Ci się edytor HTML ("Źródło dokumentu"), w którym możesz wpisać swój kod HTML + CSS. Możesz też przełączyć widok na wizualny edytor tekstu i pisac podobnie jak np. w Wordzie :-)

Jak dodać ofertę lub stronę o mnie na Facebooku

Jeśli chcesz zobaczyć krok po kroku, jak dodać stronę (zakładkę) HTML, obejrzyj poniższe wideo. Gdyby obraz był niewyraźny, włącz jakość HD (tu pisałam jak)

UWAGA! od minuty 6:20 pokazuję jak USUNĄĆ dodaną wcześniej stronę (aplikację). Nie rób tego, jeśli chcesz ją zachować. Pokazuję jak usunąć abyś wiedziała na przyszłość, gdy zmienisz zdanie i będziesz chciała się jej pozbyć ;-)


I to by było na tyle ;-)

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest wartościowy i pomocny, podziel się nim ze znajomymi, którzy też mogą być nim zainteresowani.


Jeśli dodasz z moją pomocą stronę (zakładkę) na swojej stronie FB, śmiało pochwal się linkiem w komentarzu!


A jak zmienić obraz i nazwę aplikacji bezpośrednio na Fanpage?


Jeśli nie korzystasz z Woobox a masz dodane aplikacje na swojej facebookowej stronie (np. newsletter) obrazki i nazwę zakładki możesz zmienić również bezpośrednio w ustawieniach Fanpage. Kliknij "Ustawienia" → "Aplikacje". Wybierz po prawej stronie aplikację, której chcesz zmienić obrazek i nazwę i kliknij "Edytuj ustawienia":


Jak zmienić obrazek aplikacji na FB (newsletter, instagram i inne)

Pojawi się nowe okienko. Aby zmienić obraz, przy "Niestandardowy obraz karty" kliknij "Zmień"

Jak zmienić obrazek i nazwę aplikacji na fanpage

Następnie wybierz przygotowaną wcześniej, swoją grafikę:

Jak zmeinić obrazek i nazwę newslettera na FB