Chytra Baba z... Poznania?

Payback jest jedynym programem lojalnościowym, z którego korzystam. Korzystam, bo dawno temu dostałam kartę, jak już dostałam kartę to dodałam jej numer do allegro i tak od tego czasu punkty zbierały się same. Przy zakupach. 


Na samym początku wystarczyło mieć tylko dodaną kartę w ustawieniach allegro, na koncie prywatnym i/lub na koncie firmowym. Punkty zliczały się i za aukcje "Kup teraz" jak i za licytacje. Po jakimś czasie allegro postanowiło utrudnić życie i zmieniło sposób naliczania. Aby można było dostać punkty, trzeba było każdorazowo zaznaczyć opcję "chcę otrzymać punkty payback za ten zakup" w momencie potwierdzenia zakupu przedmiotu. Dodatkowo punkty można było zbierać tylko na prywatnym koncie i tylko za zakupy w opcji "Kup teraz".

Przed chwilą dostałam mejla od Payback z powiadomieniem, iż od 3 lutego zmienia się sposób naliczania punktów od zakupów na allegro i w tej chwili aby mieć możliwość otrzymania punktów muszę każde zakupy na allegro rozpoczynać od strony "allegro.payback.pl" WTF? Podsuwam pomysł: kolejna zmiana powinna iść w kierunku: aby punkty zostały naliczane użyszkodnik musi trzy razy podskoczyć i klasnąć w dłonie.Swoją drogą, ponieważ sporo kupuję na allegro to punktów też się trochę zbiera. Nie są to kokosy ale dzięki temu, raz na dwa - trzy miesiące mogę kupić sobie lub młodym "w prezencie" 1-3 książki w empiku (w zależności od ceny; płatność punktami payback). Nie wiem czy nadal będą mi się punkty zbierały bo nie wiem, czy będę pamiętać, że na zakupy w allegro muszę wchodzić przez specjalny link... a że zdesperowana nie jestem (łaski_bez) i bez tych punktów książkę sobie kupić mogę - to nie wiem czy mi się będzie chciało utrudniać sobie życie aby za wszelką cenę punkty zbierać (raczej nie). Był to po prostu miły dodatek. Natomiast posunięcie allegro oceniam bardzo negatywnie.

3zł = 1pkt

1pkt = 0,01zł

czyli od 3zł wydanych na zakup na allegro serwis do payback przekazuje ci 1 grosz. Twój grosz. Moim zdaniem jest to niewiele, szczególnie w porównaniu do prowizji pobieranej przez serwis (którą płacisz ty) i takie posunięcie świadczy po prostu o chciwości GrupyAllegro. Jest to robione tylko i wyłącznie po to, abyś miał trudniejszą i bardziej pokrętną drogę do otrzymania punktów, na czym serwis oczywiście skorzysta.


specjalnie_spreparowany_link_dla_zbierających_punkty_payback_na_allegro