Jak polubić stronę jako Fanpage + jak wyświetlić posty stron polubionych przez nasz Fanpage?

Nie moge przełączyć się na mój Fanpage - jak mam korzystać z Facebooka i zarządzać moją stroną?


Z przełączaniem się na Fanpage z profilu prywatnego był "problem" już od jakiegoś czasu (około roku, może dłużej) ale tylko u niektórych osób. Większość z nas mogła wybierać, czy chce z Facebooka korzystać jako profil prywatny czy jako strona, którą zarządza. Niedawno grupy na Facebooku ogarnęło czyste szaleństwo bo ten "problem" dotknął wszystkich. Sama jeszcze niedawno mogłam przełączyć się na profil strony (choć nie korzystałam z tego często). Od ostatniego tygodnia marca jest to niemożliwe. To nie błąd. To nie wirus. To zmiana. Zmiana, do której Facebook przygotowywał ludzi stopniowo, być może po to, by nie wywołać paniki ;-)

EDIT: Poniższa instrukcja dotyczy wersji desktopowej (komputerowej) serwisu. W chwili pisania metody opisane w punktach 1 i 2 są (jeszcze?) niedostępne w aplikacji mobilnej oraz wersji mobilnej strony. Natomiast opisane w punkcie 4 w wersji mobilnej wyglądają inaczej ;-)

Nie ma co się martwić, dostęp do Fanpage jest, można nadal lubić inne strony jako swój Fanpage oraz przeglądać ich aktualności. Trzeba tylko zrobić to w troszeczkę inny sposób niż dotychczas. Jak? Zobacz poniżej:1. Jak polubić inną stronę jako nasz Fanpage?


Nie moge przełączyć się na mój Fanpage - jak polubić inną stronę w imieniu swojej strony?


Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz lub nie chcesz przełączyć się z profilu prywatnego na Facebooku na swój Fanpage / stronę a chcesz polubić jakąś inną stronę jako strona (czyli nie jako profil prywatny), możesz to zrobić klikając na wybranym Fanpage (tym, który chcesz polubić) trzy kropeczki w prawym, dolnym rogu "cover photo". Następnie, z menu wybierz "Polub w imieniu swojej strony". pokaże się okienko, w którym będziesz mogła, w imieniu której strony / Fanpage (jeśli masz ich więcej) chcesz tą stronę polubić. Po wybraniu kliknij "zapisz" a następnie "OK".

Jeśli chcesz przestać lubić tę stronę w imieniu swojego Fanpage, w tym samym miejscu znajdziesz opcję "Usuń z Ulubionych na mojej stronie":


2. Jak wyświetlić posty stron polubionych przez nasz Fanpage?


Nie moge przełączyć się na mój Fanpage - gdzie są aktualności / posty ze stron, które polubiłam jako Fanpage?


Będąc na osi czasu, na swojej stronie / Fanpage (cały czas jesteś zalogowana jako profil prywatny) poszukaj po lewej stronie, pod polubieniami i informacji o zasięgu, napisu:

Wyświetl aktualności ze stron
zobacz posty z innych stron

Gdy w to klikniesz, zobaczysz wszystkie posty udostępnione przez strony, które polubiłaś w imieniu swojej strony (Fanpage). Komentując i reagując na te treści będziesz to robiła w imieniu swojej strony. gdybyś jednak chciała coś polubić / skomentować osobiście (jako profil prywatny) możesz się na niego każdorazowo przełączyć używając do tego ikonki swojego avatara, który znajduje się pod każdym postem.

3. Jak komentować / lubić dowolne posty w imieniu swojej strony?

Nie moge przełączyć się na mój Fanpage - jak komentować i lajkowac jako strona?

Jeśli przeglądasz aktualności ze stron polubionych w imieniu Twojego Fanpage, domyślnie dajesz "lajki" i komentujesz jako strona. Oczywiście każdorazowo możesz przełączyć się na swój profil. Tak samo, przeglądając posty na Facebooku, w dowolnym miejscu (oprócz grup) możesz komentować/lubić dowolny post jako profil lub strona. Wystarczy przełączyć konto - poniżej każdego postu, w prawym dolnym rogu masz ikonkę ze swoim avatarem. obok jest strzałeczka. Naciśnij na swój avatar i wybierz z jakiego konta chcesz skomentować lub "zareagować".

4. Gdzie znajdę wiadomości, statystyki i ustawienia mojej strony Fanpage?

Nie moge przełączyć się na mój Fanpage - gdzie są wiadomości od moich fanów i statystyki?


Będąc na osi czasu, na swojej stronie / Fanpage (cały czas jesteś zalogowana jako profil prywatny), nad "cover-photo" znajdziesz wiadomości od fanów swojej strony, statystyki i ustawienia. Wszystko jest :-)

A Ty od jak dawna zarządzasz swoją stroną w ten sposób?