Jak zebrać więcej punktów Payback z Allegro?

Jak zebrać więcej punktów Payback z Allegro?
Jeśli chcesz wycisnąć z allegro jak najwięcej punktów Payback, a z aplikacji mobilnej korzystać jak najkrócej, to możesz skorzystać z mojego sposobu. Taki zakup zajmuje dodatkowo kilka sekund, mniej więcej tyle, ile zajmuje potwierdzenie sms-em wykonania przelewu.

Będzie potrzebna dodatkowa aplikacja (PushBullet). Aplikacja ułatwiająca życie jeśli korzystasz z kilku urządzeń (laptop, telefon, komputer/laptop firmowy). Warto ją mieć. Dzięki niej łatwo możesz przesyłać sobie linki, zdjęcia, notatki, pliki pomiędzy tymi urządzeniami. Można też dodać znajomych i w prosty sposób dzielić się z nimi plikami, zdjęciami, wysyłać wiadomości. Ja z niej korzystałam już wcześniej, i wykorzystałam ją również do łatwego zbierania punktów Payback po zmianach wprowadzonych przez Allegro.

Dostrzegam też jeden plus zmiany - punkty zdobyte przez aplikację mobilną się naliczają. Same. Nie trzeba pilnować i składać każdorazowo reklamacji. Jedyny warunek to aktualna aplikacja mobilna allegro.

Krok po kroku:

Pobierz wtyczkę PushBullet do swojej przeglądarki ze strony:
http://www.pushbullet.com/apps (Chrome/Firefox/Opera/Safari).

Krok 1 - komputer

Aukcje przeglądasz wygodnie na komputerze, czytasz, wybierasz, wyszukujesz. Jak już znajdziesz to, co chcesz kupić - wysyłasz aukcje na telefon za pomocą zainstalowanej wtyczki (dwa kliknięcia):

Jak kupować na allegro i zbierać punkty payback


Krok 2 - telefon

Po chwili na Twoim telefonie pojawi się powiadomienie o otrzymanym linku. Kliknij w powiadomienie i wybierz "Zakończ czynność przez..." klikając na mobilną aplikację Allegro.

Jeśli masz na telefonie ustawioną domyślną przeglądarkę, może to zadziałać w ten sposób, że link automatycznie otworzy się w przeglądarce domyślnej. Ja nie mam, korzystam z dwóch. W takim przypadku trzeba będzie odznaczyć w przeglądarce opcję, aby była domyślną.

Po otwarciu aukcji w aplikacji Allegro klikasz "kup teraz"...

Tak, to nie jest ta aukcja ze zdjęcia powyżej - tekst uaktualniłam ponieważ wcześniej Pushbullet nie udostępniał wtyczek do przeglądarek internetowych i cała "operacja" była trochę bardziej skomplikowana (więcej ctrl+c ctrl+v). Teraz jest prościej. Powyższych słuchawek nie kupuję, dlatego nie ma ich na poniższych zrzutach z aplikacji w telefonie, potrzebne mi były tylko do wykonania zrzutu ekranu z wtyczką Pushbullet'a na laptopie. 

Jak korzystać z aplikacji PushBullet

... i wybierasz ilość, jaką chcesz kupić. Następnie zaznaczasz opcję "Nalicz punkty PAYBACK" i możesz zapłacić w aplikacji - wtedy klikasz "Płacę" (warto, jeśli masz aktywny kupon np. na -20zł) lub klikasz "później" i płatności dokonujesz wygodnie, na komputerze (lub później).

Jeśli nie pokazuje Ci się okienko do zaznaczenia opcji naliczenia punktów Payback, to prawdopodobnie nie masz najnowszej wersji aplikacji. Nawet jeśli nie wyskakuje Ci automatyczna aktualizacja - proponuję odinstalować i pobrać ze sklepu Google Play ponownie.

Jak zebrać więcej punktów Payback?

Krok 3 - komputer

W przypadku wybrania opcji płatności później i chęci zapłaty na komputerze, możesz szukać aukcji do opłacenia na swoim koncie lub kliknąć w link podany w mailu z informacją o zakupie - "Zapłać teraz lub przy odbiorze". Po kliknięciu w ten link zostaniemy przeniesieni na stronę z formularzem opcji dostawy i w tym momencie chyba każdy już wie, co się dalej robi.

Punkty Payback na Allegro

Tak, wiem, że jest to dodatkowe utrudnienie ze strony Allegro&Payback, pisałam już o tym, że mi się to nie podoba. Ale raczej nie widzę szans na to, aby Allegro powróciło do pierwotnych praktyk - czyli naliczania punktów automatycznie wszystkim, którzy mają podpiętą do konta kartę Payback (serio, kiedyś tak było - dawno temu). Dlatego jeśli dużo kupujesz na Allegro i chcesz te punkty otrzymywać, to nie ma co marudzić tylko się dostosować. Ewentualnie zrezygnować.

Dodatkowo zaznaczam, że nie jestem maniaczką punktów, promocji, programów lojalnościowych. Punktów Payback nie wymieniam na nagrody z katalogu Payback. Korzystam tylko z dwóch programów lojalnościowych: Orlen - dlatego, że najczęściej tankuję na tej stacji i Payback - dlatego, że kupuję na Allegro w sporych ilościach. Za punkty kupuję głównie książki w Empiku (starcza mi to na kilka rocznie i traktuję to jako prezent dla siebie lub dzieci). Raz zapłaciłam w Realu za zakupy przedKomunijne (spożywcze) wartość punktów ok. 300zł.

Ps. Dodatkowo, przynajmniej dopóki Allegro promuje swoją aplikację mobilną, możecie korzystać z kuponów rabatowych na -20zł na zakupy powyżej 50zł. I do -25zł na koszty dostawy przy zapłacie kartą Visa. Minus jest taki, że płatności trzeba dokonać w aplikacji mobilnej, co jest strasznie niewygodne. Ale płacą za to 20zł więc może warto? ;-)

Ps.2. Dostępne kupony sprawdzisz i pobierzesz w lokalizacji: Menu / Moje Allegro / Zakupy / Kupony rabatowe / Moje kupony.

Jeśli Ci pomogłam - daj znać. Jeśli uważasz takie rozwiązanie za stratę czasu, no cóż, też się tym podziel ;-)